« Back

Išleista trečioji „Spalvink Vilnių“ serijos knyga „Pastatų istorijos“

Spalvinkite, patirkite gerų emocijų ir pažinkite Lietuvos bei Vilniaus miesto istoriją!
 
Keletą metų iš eilės Lietuvos nacionalinis dailės muziejus leidžia interaktyvių spalvinimo knygų seriją „Spalvink Vilnių" apie Vilniaus įkūrimą, istoriją, vilniečių gyvenimą, kultūrą ir įdomybes. Šioje serijoje 2019-2020 m. pasirodė „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas", „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas", o šiemet buvo išleista trečioji knyga „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos". Knygos skirtos ir vaikams, ir suaugusiems. Jas galima ir skaityti, ir spalvinti. Šių knygų išskirtinumas yra tai, kad spalvinimui siūlomi paveikslai buvo atrinkti iš Lietuvos muziejų rinkinių. Taigi spalvinimo knygų skaitytojai ne tik atranda įdomių faktų apie Vilniaus miesto istoriją, bet ir susipažįsta su tapybos ir grafikos darbais, kuriuos per šimtmečius sukūrė Vilnių mylėję, čia gyvenę ir dirbę dailininkai: Zigmuntas Čaikovskis, Juozapas Kamarauskas, Pranciškus Smuglevičius, Marcelinas Januševičius, Juozapas Ozemblovskis ir kt.
 
Knygoje „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos" trumpai pristatoma Vilniaus architektūrinių stilių istorija, legendos, architektai, mecenatai, pasakojama, kaip atsirado ir bėgant laikui keitėsi Vilniaus miesto veidas, svarbiausi jo pastatai: Gedimino pilis, šv. Onos bažnyčia, Valdovų rūmai, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Arkikatedra ir daugelis kitų. Prie kiekvieno paveikslo yra nurodytas QR kodas, kurį nuskenavę spalvintojai nukreipiami į Lietuvos muziejų kolekcijų portalą senas.limis.lt, kur galima pamatyti, kaip atrodo originalus paveikslo vaizdas.
 
Vidiniuose knygos puslapiuose sudarytojai paruošė dovaną – atviruko su žymiausiomis Vilniaus architektūros miniatiūromis maketą. Jį galima išsikirpti ir išsilankstyti.
 
Knygų „Spalvink Vilnių" serija turi savo atitikmenį internete – interaktyvią knygą-žaidimą (https://www.lndm.lt/spalvink-vilniu/). Čia galima ne tik rasti visų knygučių tekstus, vaizdus, bet ir juos spalvinti internetine spalvinimo programa, dėlioti dėliones ir žaisti atminties žaidimą.
 
Nuspalvintus vaizdus žaidimo dalyviai gali atsisiųsti į savo asmeninį kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Atsisiųsti galima ir nespalvotus vaizdus.
 
Tradicines knygas „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas", „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas", „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos" platina Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (užsakymai priimami el. paštu leidyba@lndm.lt), meno leidinių knygynas internete www.artbooks.lt ir kiti interneto knygynai. Spalvinimo knygų rengėjai suteikia galimybę ir nemokamai jas atsisiųsti PDF formatu: http://bit.ly/2GjcxtS, http://bit.ly/2ZuC6lf, http://bit.ly/3pmbP3o
 
Šios spalvinimo knygos dalyvauja spalvinimo akcijoje #ColorOurCollections (http://bit.ly/38cCach), kurią paskelbė Niujorko medicinos bibliotekos akademija. 
 
Knyga-žaidimas sukurta įgyvendinant projektą „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos", kurį iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.