Norilsko lagerio panoraminė fotografija

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Raseinių krašto istorijos muziejus
Fondas pagalbinis
Eksponato tipas fotografija 
Sritys fotografija
Pirminės apskaitos numeris RKIM PF 11931
Matmenys ilgis – 18 cm
ilgis – 17 cm
ilgis – 12 cm
ilgis – 11,3 cm
ilgis – 17 cm
plotis – 10 cm
Medžiagos popierius 
Atlikimo, pagaminimo technika fotografija 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 1958 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Norilsko lagerio panoramos vaizdas užfiksuotas 1958 metais. Jį sudaro penki šio lagerio politkalinio Felikso Tiškaus nuosekliai iš vieno taško užfiksuoti kadrai. Fotografavo prieš išvažiuodamas į Lietuvą. Pagal jo pasakojimą panoramos kairėje–kalnagūbris Gora Rudnaja. Už kalno keteros –Osoblag‘o pirmas skyrius Medvežka. Centre–lagerio barakų rikiuotė, dešiniau – centrinės lagerio ligoninės pastatai. Už Rūdkalnio išlindęs Šmidto kalnas, kurio papėdėje dešimtmečius buvo laidojami kaliniai. Dar žemiau–senasis Norilskas. Toliau rūksta vario gamyklos kaminai. Prie senamiesčio iš rytų prisišliejusi pramoninė zona.

Norillag‘as veikė 1935–1956 metais Krasnojarsko krašto šiaurėje, už Šiaurės poliaračio. Gorlag‘as – speciali koncentracijos stovykla politiniams kaliniams, įkurta 1948 metų. Iki 1949 metų iš Lietuvos čia buvo atvežta 2 500 politinių kalinių, tarp kurių daugiausiai partizanai ir jų rėmėjai. 1956 metais lageris buvo uždarytas.

Feliksas Tiškus – raseiniškis, buvęs Raseinių gimnazijos mokinys, 1947 metais suimtas už pogrindžio literatūros platinimą ir priklausymą Ateitininkų organizacijai. Kalintas Raseinių kalėjime, 1948 metais išvežtas į Norilsko lagerį. Lageryje jis kalintas iki 1952 metų rugsėjo 20 dienos. Tada jo statusas pakeistas į tremtinio, 1954 metais jis buvo iš tremties paleistas. Į Lietuvą sugrįžo 1958 metais.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Norilsko lagerio panoraminė fotografija daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Loreta Kordušienė