Koncertas

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas paveikslas 
Sritys dailė
Inventorinis numeris ČDM Mt 1453
Matmenys aukštis – 140 cm
plotis – 200 cm
Medžiagos drobė 
Atlikimo, pagaminimo technika aliejinė tapyba 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 1615–1625 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Kol kas labai trūksta žinių apie talentingo XVII amžiaus pradžios italų tapytojo Frančesko Rustičio gyvenimą ir kūrybą. Žinoma, kad jis kilęs iš Sienoje dirbusios menininkų šeimos ir kad jo stilius formavosi vėlyvojo manierizmo laikotarpiu. Po kelionės į Romą Frančesko Rustičio kūrybą stipriai paveikė Karavadžo (Caravaggio) darbai.
Kadangi žinių apie menininką trūksta, neverta stebėtis, kad iš grafų Hutten-Čapskių rinkinio nupirkto paveikslo „Koncertas“ autorystė ilgą laiką buvo priskiriama kitiems dailininkams. Tikrasis autorius paaiškėjo 1970 metais po Florencijoje vykusios parodos „Karavadžas ir karavadžistai Florencijos galerijose“. Jos metu pirmą kartą buvo parodyti keletas Frančesko Rustičio darbų. Pastebėjus akivaizdų jų ir muziejuje saugomo kūrinio panašumą, jis pradėtas laikyti vienu iš penkių išlikusių šio žymaus Sienos karavadžisto darbų.
„Koncerte“ į harmoningą visumą savitai susipina vėlyvojo manierizmo ir Caravggio kūrybos bruožai. Jame galima atrasti ir iš manieristų perimtą daugiafigūrę, gana sudėtingą kompoziciją, androhidiškų jaunuolių tipažus, grakštų piešinį, taip pat Caravaggio kūrybai būdingą kontrastingą apšvietimą ir atidų natūros studijavimą (itin tiksliai ir realistiškai nutapyti muzikos instrumentai – smuikas, citra, trombonas, lyra, bračio); charakteringas šiam dailininkui ir pats kasdieniško gyvenimo siužeto pasirinkimas.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Koncertas daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Rasa Elena Kisielis

Eksponato autorinės turtinės teisės