Rietavo Šv. Mykolo arkangelo bažnyčia iš rytų pusės apie 1930 m.

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas fotografija 
Sritys fotografija, istorija, architektūra
Pirminės apskaitos numeris ROKIM GEK 1338
Inventorinis numeris ROKIM F 283
Matmenys aukštis x plotis – 8,7 x 13,7 cm (2014-04-15)
Medžiagos matinis fotografinis popierius
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Nežinomas XX a. I p. fotografas
Sukūrimo data ~1930 m.
Sukūrimo vieta Rietavas, Rietavo sav., Lietuva

Aprašymas

Eksponato aprašymas


Nespalvota, horizontalaus formato, siužetinė fotografija. Nufotografuota Rietavo Šv. Mykolo arkangelo bažnyčia iš pietų pusės apie 1930 m.
Nuotraukos pakraščiai balti, kraštai karpyti. Nuotraukos reversas padalintas į grafas įrašui ir adresui, ant vertikalaus grafos brūkšnio popieriaus firminis ženklas: „Agfa“. Fotografiją 2002 m. muziejui perdavė Danguolė Nėnienė, gyv. Kaune.

 

Šią bažnyčią pastatė kunigaikščiai Oginskiai, (pradėjo statydinti Irenijus Oginskis 1853 m., o baigė jo sūnus Bogdanas Oginskis 1874 m.). Bažnyčios statybai buvo  išleista apie pusę milijono rublių. Pastato projektą parengė Romoje gyvenęs architektas Gąsowski. Tačiau 1853-1854 m. bažnyčios statybai vadovavęs F.A.Stuler šį projektą, matyt, gerokai pakeitė ir Rietavo bažnyčia tapo panaši į jo sukurtą Potsdamo bažnyčią – abiejose sekama Lombardijos romaninių bazilikų su aukštomis kampanilėmis tradicija. Bažnyčia neoromaninė , lotyniško kryžiaus plano, bazilikinė, dvibokštė, su pusapskrite apside. Navos ir transepto sandūroje yra dar 1 bokštas. Vidus 3 navų, kurias dengia kryžminiai skliautai. Šventoriaus tvora metalinė, su mūriniais vartais.
Daugiau apie Rietavo Šv. Mykolo arkangelo bažnyčią žr. Literatūra ir šaltiniai.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Rietavo Šv. Mykolo arkangelo bažnyčia iš rytų pusės apie 1930 m. daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Otilija Gricienė
Informacijos literatūra, šaltiniai
Plungės dekanato sakralinė architektūra ir dailė: Plungė, Kuliai, Stalgėnai, Pakutuvėnai, Rietavas, Tverai, Kantaučiai, Lieplaukė, Medingėnai, Žlibinai, Plateliai, Beržoras, Žem. Kalvarija, Gegrėnai, sud. Butrimas A., Vilnius: Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2005, 211/7-253/49.
Urbanistika ir rajoninis planavimas: Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslo darbai, red. Lagunavičius A., Mažeikaitė Z., Ščirskaja E., Mokslas, 1991, t. 17, 95-96 p., 102-103 p.