Vaikų lopšelio-darželio „Čiauškutis“ logotipo eskizas. Aut. A. Populaigis. Kaunas, 1996 m.

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kauno miesto muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas eskizas 
Sritys dizainas, mokslas ir švietimas
Pirminės apskaitos numeris KMM KMM GEK 33695/1
Inventorinis numeris KMM MD 63/1
Matmenys aukštis x plotis – 18 x 18,5 cm (2023-11-24)
Medžiagos popierius 
Atlikimo, pagaminimo technika spalvoti flomasteriai 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 1996 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Vaikų lopšelio-darželio „Čiauškutis“ logotipo eskizas. Dailininkas Algirdas Populaigis. Kaunas, 1996 m.

 

Eskize pavaizduotas arkos formos ženklas su užrašu „čiauškutis“. Logotipo centre vaizduojami paukščio, medžio ir trijų vaikų siluetai. Po juo yra A. Naskauskienės įrašas mėlynu tušinuku: „Kolektyvo taryba pritarė šiam projektui 1966.01.09 d., parašas. Eskizą parengė dailininkas A. Populaigis“. 

 

Darželio vedėja Angelina Karolina Naskauskienė paprašė A. Populaigio sukurti darželio logotipą, nes menininko sūnus Deimantas lankė šį darželį.

 

Šis lopšelis-darželis įsteigtas 1967 m. vasario 1 d., vadinosi Pabaltijo geležinkelių ruožo lopšelis-darželis Nr. 31 (Rygos mokymo skyriaus viršininko 1967-01-07 įsakymu Nr. 2). 1975-2006 m. darželiui vadovavo Angelina Karolina Naskauskienė. 1993 m. rugsėjo 2 d. įstaigai suteiktas lopšelio-darželio „Čiauškutis” vardas.

 

Algirdas Populaigis (1925 m. – 2008 m. ) – muzikas, režisierius, scenografas, dailininkas.

Gimė kriminalinės ir saugumo policijos valdininko Balio Pupalaigio (1902-1970) ir Onutės Gražinos Semplinskaitės (Semplinska) šeimoje. Lankė Marijampolės gimnaziją, tikėtina jog Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją. Privačiai lankė muzikos pamokas pas Šv. Vincento (Įgulos) bažnyčios kapelmeisterį Joną Paketurį.

1941 m. vasario mėn. 3 d. buvo suimtas ir įkalintas. 1941 m. birželio mėn. 14 d. Algirdas su mama buvo suimti ir ištremti į Altajaus kraštą, o po metų laivais išgabenti į Jakutską (Jakutijos užpoliarę). Mama mirė tremtyje, tėvui pavyko pabėgti ir emigruoti į Čikagą. Muzikiniai gabumai ir smuikas, pasiimtas iš namų A. Populaigį (jo pavardė iškraipyta dar tremtyje) išgelbėjo nuo pražūties. Jis gavo NKVD leidimą persikelti į sostinę ir ten dirbti kultūrinį darbą. Grojo kino teatruose, šokių vakaruose, vėliau įsidarbino Valstybiniame Sacha (Jakutijos) Respublikos operos ir baleto teatre. Ten kurį laiką dirbo kartu su kitu tremtiniu, choro dirigentu Hermanu Perelšteinu („Ąžuoliuko“ įkūrėju ir vadovu). Ten piešė dekoracijas, netgi bandė vaidinti. Muzikos mokslus baigė Jakutsko pedagoginiame institute. Iš tremties paleistas 1953-03-23. 1964 m. Maskvoje įgijo muziko ir režisieriaus specialybę. Grįžęs dirbo mėgėjų meno kolektyvų vadovu įvairiuose Lietuvos miesteliuose, galiausiai apsistojo Kaune.

Savo lėšomis 1999 m. išleido vienintelį rinkinį „Ave Musica“. Jame paskelbė keletą savo dainų balsui ir fortepijonui, muzikinių numerių iš Kalvarijoje paties statytų muzikinių spektaklių. Viršelį iliustravo pats  autorius. Leidinys išspausdintas KTU spaustuvėje 50 egz. tiražu. Jį Populaigis platino asmeniškai dovanodamas bendraminčiams. 1999 m. remdamasis tėvo dienoraščiais, išleido knygą „Kriminalisto dienoraštis“, kuriame galima rasti daugiau duomenų apie jo ankstyvą vaikystę.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Vaikų lopšelio-darželio „Čiauškutis“ logotipo eskizas. Aut. A. Populaigis. Kaunas, 1996 m. daugiau informacijos...

Komplektiškumo informacija

Klaida..

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Deimantė Kondrotaitė