Birštono muziejus

Muziejaus eksponatai
Muziejaus kitos vertybės
Visi muziejaus objektai
Santrumpa Bi
Adresas Vytauto g. 9, Birštonas, LT-59211, Birštono sav., Lietuva
Telefonas +370 319 656 05
El. paštas muziejus.birstonas@gmail.com
Internetinė svetainė
Rūšis pagal tematiką istorija, dailė
Įstaigos kodas 300101493

Informacija apie muziejų

Birštono muziejus įkurtas 1967 m. medinėje viloje, kuri buvo pastatyta 1932–1933 metais. Nuolatinė muziejaus ekspozicija veikti pradėjo 1972 m. ir, nuolat papildoma bei atnaujinama, veikia iki šiol. Jos pagrindas – Birštono vidurinės mokyklos kraštotyrininkų ir geografijos mokytojo Petro Kazlausko surinkti eksponatai. Dabartinio muziejaus pastatas buvo statomas kaip šeimos vasarnamis, kurį iš aplinkos išskiria dekoratyvūs bokšteliai, unikalūs ornamentinės puošybos elementai pagrindiniame fasade. Dėmesio vertas muziejaus statinys įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą. 

Buvusioje medinėje viloje įrengtą muziejų pamėgo ir Birštono poilsiautojai, ir iš toliau atvykstantys turistai. Čia per pusvalandį galima sužinoti įdomiausius faktus apie kurorto istoriją ir pamatyti nemažai vertingų istorinių, meno ir technikos eksponatų. 

Birštono muziejaus ekspoziciją sudaro keli skyriai. Pirmajame – ,,Birštonas senovėje“ – eksponuojami archeologiniai radiniai, jų nuotraukos ir kt. Kitame pasakojama apie kurorto kūrimąsi Birštone, jo raidą iki Pirmojo pasaulinio karo. Čia eksponuojami mokslininkų, tyrinėjusių Birštono mineralinius šaltinius, mokslinių darbų kopijos, paminėjimai periodinėje spaudoje, išlikusios gydyklų įrenginių dalys.

Birštono muziejui priklauso padalinys – Birštono sakralinis muziejus.

Muziejaus filialai / padaliniai

  Birštono sakralinis muziejus Birutės g. 10, Birštonas, LT-59217, Birštono sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį