B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“

Muziejaus eksponatai
Muziejaus kitos vertybės
Visi muziejaus objektai
Santrumpa BGMBM
Adresas Vienuolio g. 12-1, Vilnius, LT-01104, Vilniaus m. sav., Lietuva
Telefonas +370 5 2617 422; +370 678 83 655
El. paštas info@beatricesnamai.lt
Internetinė svetainė
Rūšis pagal tematiką memorialinis
Įstaigos kodas 300132332

Informacija apie muziejų

B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“ yra Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos skyrius. Beatričės Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus, kaip ir daugelis tokio pobūdžio muziejų, atspindi XX a. žinomos Lietuvos dainininkės asmenybę ir ją supusią aplinką. Greta Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro esantis muziejus įkurtas 1993 m. name, kuriame gyveno ir kiti žinomi Lietuvos menininkai: kompozitoriai Stasys Vainiūnas ir Benjaminas Gorbulskis, dainininkas Valentinas Adamkevičius, baleto artistas Vytautas Grivickas, aktorius Romualdas Juknevičius, kt. Čia galima susipažinti ne tik su sovietmečiu gyvenusios menininkės buitimi, bet ir su B. Grincevičiūtės kūrybiniu palikimu. Šis muziejus – nedidelis, bet jaukus, dar ir šiandien prisotintas auros, kurią paliko šio buto šeimininkė.

„Beatričės namuose“ – autentiškas interjeras ir archyvas. Daugelis memorialinių daiktų atkeliavę iš Ilguvos dvaro (Šakių r.), kuris ne vieną šimtmetį priklausė bajorams Grincevičiams. Muziejaus interjere esantys eksponatai simbolizuoja įvairius B. Grincevičiūtės gyvenimo laikotarpius, taip pat plačiau leidžia pažinti šios asmenybės savitumą.

„Beatričės namai“ yra vienintelis Vilniaus mieste muzikinio pobūdžio memorialinis muziejus, puoselėjantis lietuvių kompozitorių muzikinį palikimą ir kamerinio dainavimo žanrą. Per visą savo gyvenimą, nepaisant neregystės, žinoma dainininkė atliko apie 1 000 įvairiausių kompozitorių kūrinių.

Šiame muziejuje saugomas ne tik gaidų bei plokštelių archyvas, bet ir gerbėjų laiškai, atvirlaiškiai, koncertų programos bei fotografijos, kurie yra labai vertinga muziejaus dalis, bylojanti apie B. Grincevičiūtės talento reikšmę. Savo išskirtiniu balsu atvėrusi naujas perspektyvas aklųjų gyvenime, Beatričė tapo išskirtine Lietuvos muzikinės kultūros dalimi.