Energetikos ir technikos muziejus

Muziejaus eksponatai
Muziejaus kitos vertybės
Visi muziejaus objektai
Santrumpa ETM
Adresas Rinktinės g. 2, Vilnius, LT-09312, Vilniaus m. sav., Lietuva
Telefonas +370 527 543 12
El. paštas info@etm.lt
Internetinė svetainė
Rūšis pagal tematiką istorija, technika
Įstaigos kodas 126142730

Informacija apie muziejų

Muziejus įsikūręs istorinėse patalpose – pirmojoje viešojoje Vilniaus miesto elektrinėje, pradėjusioje veikti tam, kad būtų apšviestos Vilniaus miesto gatvės. Iškilmingai pažymėdamas šios elektrinės 100-metį, 2003 m. muziejus atvėrė duris ir pakvietė pirmuosius lankytojus.

Muziejaus pasididžiavimas – elektrinės pastatas ir autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga. Čia galima džiaugtis ne tik kompleksiškai išsaugotu industriniu paveldu, bet ir akį džiuginančiomis interaktyviomis mokslo ekspozicijomis, gauti žinių apie Vilniaus pramonę. Senoji pastato architektūra įgijo modernių jungčių su šiuolaikiškais sprendimais – ant pastato stogo įrengta vėjo ir saulės jėgainė, padedanti lankytojams pristatyti ekologišką energetiką, naujas technologijas šioje srityje. 

Muziejus patrauklus įvairaus amžiaus lankytojams – autentika čia dera su šiuolaikinių mokslo muziejų ekspozicijomis, mokslinėmis atrakcijomis. Muziejus atlieka ne tik kultūros bei istorijos paminklo edukacinę misiją, bet ir patrauklaus turistinio objekto vaidmenį.

Ekskursijas ir kultūrinę veiklą Energetikos ir technikos muziejus organizuoja ir 2023 metų vasarą visuomenei atvertoje erdvėje – Liepkalnio vandens saugykloje (Liepkalnio g. 20, Vilnius).