Medalis, skirtas Limai Koženkovai

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kauno rajono muziejus
Inventorinis numeris 36.4
Fototekos vertybės tipas skaitmeninė byla (fotografija) 
Fotofiksacijos momentas pagal planą vykdant skaitmeninimo darbus

Turinio aprašymas

Lima Koženkova (Banevičiūtė) gimė 1943 m. birželio 8 d. Kauno raj. Sitkūnų kaime. 1946 m. šeima persikraustė gyventi į Babtus.

Mokydamasi Babtų vidurinėje mokykloje Lima buvo aktyvi sportininkė. Geru žodžiu mini savo pirmąjį kūno kultūros mokytoją Mykolą Jusevičių ir jauną, tik ką atvykusią dirbti mokytoją Genovaitę Krasnobajevienę, kurios dėka 1961 m. baigusi mokyklą įstojo mokytis į tuometinį Lietuvos Valstybinį kūno kultūros institutą. Čia gabią studentę paviliojo irklavimas. Jau besimokydama antrame kurse Lima Banevičiūtė tapo respublikos čempione, pateko į Lietuvos irkluotojų rinktinę ir dalyvavo spartakiadose Maskvoje, Leningrade, Kijeve.

 

Pasiekimai Lietuvoje:

 

1962 m. (keturvietė su vairu) I vieta

1963 m. (dvivietė porinė) I vieta

1964 m. (keturvietė porinė) II vieta

1965 m. (dvivietė porinė) II vieta

1965 m. (keturvietė porinė) I vieta

1965 m. (aųtuonvietė) II vieta

1965 m. (vienvietė) I vieta

 

Pasiekimai su Lietuvos irkluotojų rinktine:

 

1964 m. (vienvietė) VI vieta (Maskva)

1965 m. (dvivietė) V vieta (Kijevas)

 

Studijuodama Lima Banevičiūtė neapsiribojo vien irklavimu. Ji sėkmingai savo institutui atstovavo Aukštųjų mokyklų spartakiadose pasirinkusi slidinėjimą: 1964 m. II vieta; 1965 m. I vieta.

Baigusi studijas L. Banevičiūtė dirbo pedagoginį darbą Varėnos raj., Zarasuose, o 1974 m. grįžo į savo gimtinę ir dar 30 metų dirbo Sitkūnų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja. Švietimo skyrius ir Kauno rajono savivaldybė ne kartą apdovanojo mokytoją Limą Koženkovą (Banevičiūtę) už nuoširdų darbą ir gerus ugdytinių rezultatus. O pats aukščiausias įvertinimas - 2004 m. įteiktas Kūno kultūros departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės aukso medalis "Už nuopelnus Lietuvos sportui" (medalio Nr. 135).