• Akmenų muziejaus eksponatai

        Akmenų muziejaus eksponatai

      Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus Žemaitijoje, Mosėdžio miestelyje, įkurtas 1979 metais. Jau 1984 metais Mosėdyje buvo pradėtas sodinti akmenų muziejaus parkas, o 2000-aisiais muziejaus dendrologinė kolekcija paskelbta valstybės saugomu gamtos objektu.
      Muziejus renka, kaupia, tiria, eksponuoja, restauruoja ir saugo įdomiausius, mokslui vertingiausius Lietuvos riedulius, atskleidžia jų gamtinę įvairovę, prigimtį, mokslinę reikšmę, propaguoja gamtosaugos idėjas ir užsiima kita veikla.
      Muziejaus įkūrimas – natūralus Mosėdyje gyvenusio gydytojo Vaclovo Into darbų rezultatas. Iki muziejaus įsteigimo gydytojas jau buvo surinkęs ledynmečio laikų riedulių kolekciją, miestelyje pasodinęs apie tūkstantį įvairių rūšių ir formų augalų.
      Dabar muziejus yra pavaldus Aplinkos ministerijai. Jame eksponuojama daugiau negu 150 tūkstančių įvairaus dydžio Lietuvoje paplitusių Baltijos regiono uolienų riedulių. Didžiausias eksponatas sveria 50 tonų, mažiausias – vos kelis gramus.
      Restauruotame 200 metų senumo malūne įrengta ekspozicija pristato geologinius žemėlapius, suakmenėjusius gyvūnus ir augalus, uolienų nuotrupų klasifikaciją, iš įvairių šalių atvežtus ir muziejui padovanotus akmenis. Čia taip pat rodomi ir iš žmogaus organizmo išoperuoti svetimkūniai, Lietuvoje augančių medžių skerspjūvių kolekcija.
      Muziejaus lauko ekspozicijoje yra daugiau negu 200 didelių riedulių, kurie eksponuojami Bartuvos slėnio terasoje – 14 hektarų plote. Visi jie į Lietuvą kartu su ledynais atslinko iš Skandinavijos ankstyvojo pleistoceno – vėlyvojo paleolito periode.

Parodos objektai

   
  • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
  • Įrašų skaičius puslapyje:
  • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.