Kultūrinė ekspedicija kurėnu „Nuo Klaipėdužės link Karaliaučiaus“

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Lietuvos jūrų muziejus
Inventorinis numeris LJM MTA F 702(355)
Fototekos vertybės tipas skaitmeninė byla (fotografija) 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 2011-09-04 – 2011-09-15
Autentiškumas originalas 
Fotofiksacijos momentas ekspedicijos metu

Siužetas

Ekspedicija muziejaus kurėnu vyko 2011 m. rugsėjo 4—15 dienomis. Kuršių mariomis, Deimenos ir Priegliaus upėmis buvo plaukiama iš Klaipėdos į Kaliningradą ir atgal, aplankant pamario ir Kuršių nerijos gyvenvietes Rusijos pusėje. 

Rasytė – Rossitten - Rybačij. Rasytė – vienintelė Kuršių nerijos gyvenvietė, kuri nepakeitė vietos. Ją vadino „dykumų oaze“, kur buvo ariama žemė, žaliavo pievos. XVIII a. pabaigoje kaime gyveno apie 200 žmonių. XX a. pirmoje pusėje Rasytė ėmė garsėti kaip kurortas. 1901 m. čia buvo įsteigta pirmoji pasaulyje paukščių žiedavimo stotis. Jos įkūrėjas - Johannes Thienemann. Tarpukaryje čia buvo paštas, gelbėjimo stotis, ornitologijos muziejus, jaunimo nakvynės namai, pora krautuvių, užeiga. Tarp Rasytės ir Pilkopos buvo įrengta sklandymo mokykla. Kasmet mokytis skraidyti čia atvykdavo apie 3000 jaunuolių. Tarpukaryje Rasytėje gyveno 691 gyventojas.

Po Antrojo pasaulinio karo senųjų gyventojų neliko. Naujakuriai, atvykę iš įvairių Sovietų Sąjungos regionų, dirbo žvejų kolūkyje. Gyvenvietė pavadinta Rybačij.

Turinio aprašymas

Kurėnas stovi Rybačij (buv.Rasytėj) pakrantėje.