Knyga. Raštai. T. I.

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Maironio lietuvių literatūros muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas knyga (leidinys, spaudinys) 
Sritys spaudiniai
Pirminės apskaitos numeris MLLM BBR GEK 1323
Inventorinis numeris MLLM MB 1334
Matmenys ilgis x plotis – 21,5 x 15,5 cm
Medžiagos spaudos popierius 
Atlikimo, pagaminimo technika antspaudavimas  spauda 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Vincas Maciūnas
Juozas Kapočius
Sukūrimo vieta Bostonas, JAV
Pagaminimo data 1960 m.
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Prieštituliniame lape yra autoriaus vardas, pavardė ir knygos pavadinimas.

Titulinis lapas: autoriaus vardas, pavardė, knygos pavadinimas, knygoje esančių skyrių sąrašas, leidyklos emblema ir pavadinimas. Antroje lapo pusėje nurodytas redaktorius, leidimo metai, leidėjas, spaustuvė.

Knygos sandara: p. [5]-170 I skyrius „Sutemose“; p. [171]-309 II „Dainavos šalies senų žmonių padavimai“; p. 313-405 III „Pasakos“; p. 407-[413] „Krėvė apie Dainavos padavimus“.

Turinio anotacija: „Sutemose“ yra pirmas mums žinomas V. Krėvės lietuviškas kūrinys „Miglos“, išsp. pirmą kartą „Vaivorykštėje“ 1913 III, su nurodymu, jog jis rašytas Kijeve 1904. „Rex“anksčiau buvo įspausdintas lenkiškos poezijos rinkinyje „Frustra“, 1907.  „Dainavos šalies senų žmonių padavimai“ iš visų  Krėvės veikalų susilaukė daugiausiai leidimų: 1912, 1921, 1928, 1940, 1948, 1957. Skyriuje esantys padavimai buvo daug kartų spausdinti periodikoje, vadovėliuose, chrestomatijose ir atskiromis knygelėmis. Iš visų padavimų pirmiausia buvo parašyta „Gilšė“, 1909 „Bobulės vargai“ (išleista atskira knyga). Nuo 1928 m. leidimo į rinkinį įtraukta du nauji padavimai apie kunigaikštį Kunotą ir Margį. Savo turiniu ankštai surišti padavimai „Sūrūs vandenys“ ir „Neramūs kalnai“, kurie iš tikrųjų yra dvi vieno padavimo dalys, pirmiau buvo sujungti ir vadinos „Užburtas kanas“.  Pasakos parinktos iš įvairiose leidiniuose Krėvės išspausdintų pasakų ir padavimų. Pasakos apie gegutę, karvelį, kregždė ir gandrą imtos iš „Mūsų paukščiai tautosakoje“ (Mūsų tautosaka I-II 1930). Pasakos apie lakštingalą buvo paskelbtos kaips „Mūsų paukščiai liaudies padavimuose. I. Lakštingala“ (Mūsų tautosaka VII 1933). Visos pasakos perspausdintos atskirta knyga – „Sparnuočiai liaudies padavimuose“ 1933. Pasakos apie bites imtos iš Krėvės „Padavimų apie bites“ („Tauta ir žodis IV“ 1926).  Pasakos apie aitvarą imtos ir rinkinio „Aitvaras dzūkų legendose“ (Mūsų tautosaka III 1931), išsp. ir atskira knyga – „Aitvaras liaudies padavimuose“ 1933. Padavimas apie Šarūną imtas iš padavimų apie Šarūną paskelbtų Mūsų Tautosakoje I 1930, Vėliau pakartotų Krėvės „Dzūkų poringės“ 1934. Pasakojimas apie Liškiavą imtas iš „Padavimų apie Liškiavą ir Merkinę“ (Tauta ir Žodis III 1925).“ (Vincas Krėvė. Raštai. T. I. 1960 m., „Lietuvos Enciklopedijos leidykla“. P. 412-413).

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Knyga. Raštai. T. I. daugiau informacijos...

Leidinio / dokumento / spaudinio informacija

Turinys neužkrautas..

Įrašų, ženklų, signatūrų informacija

Transkripcija Signatūros tipas Įrašo autorius Vieta Įrašo data  

EX LIBRIS BB BERNARDAS BRAZDŽIONIS

antspaudas  antraštiniame lape daugiau informacijos...

Eksponato autorinės turtinės teisės