Bažnytinio paveldo muziejus

Muziejaus eksponatai
Muziejaus kitos vertybės
Visi muziejaus objektai
Santrumpa BPM
Adresas Šv. Mykolo g. 9, Vilnius, LT–01124, Vilniaus m. sav., Lietuva
Telefonas +370 5 2697 800; +370 5 2697 803
El. paštas muziejus@bpmuziejus.lt
Internetinė svetainė
Rūšis pagal tematiką dailė, istorija
Įstaigos kodas 300100459

Informacija apie muziejų

Bažnytinio paveldo muziejus, veikiantis nuo 2009-ųjų, – tai trys objektai Vilniuje: lobynas, varpinė ir požemiai. Tai atvira kultūros erdvė, kurianti galimybę pažinti bažnytinį paveldą. Muziejaus kolekciją sudaro išskirtiniai ir Lietuvos kultūrai reikšmingi bažnytinės dailės kūriniai, dirbiniai, kitos vertybės ir didžiausia Lietuvoje liturginės tekstilės kolekcija.
Norime paskatinti pažinti istorinį paveldą, atskleisti jo universalumą. Siekiame, kad kiekvienas muziejaus lankytojas užmegztų savą dialogą su istorija ir paveldu. Todėl muziejuje rengiame parodas, pažintines ekskursijas, edukacijas ikimokyklinio amžiaus vaikams, moksleiviams bei suaugusiems ir kitus renginius, vykdome leidybinę ir mokslinę veiklą.
Rūpinamės visų Vilniaus arkivyskupijos parapijų bažnytinių vertybių konservavimu, restauravimu ir išsaugojimu ateities kartoms.

Be Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje esančios nuolatinės ekspozicijos muziejus turi du ekspozicinius padalinius: Vilniaus katedros požemius ir Vilniaus katedros varpinę.

Muziejaus filialai / padaliniai

  Vilniaus katedros požemiai Katedros a. 2, Vilnius, LT-01143, Vilniaus m. sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį
  Vilniaus katedros varpinė Katedros a. 2, Vilnius, LT-01143, Vilniaus m. sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį