• XVII–XX amžių taikomoji dailė

        XVII–XX amžių taikomoji dailė

      Taikomosios dailės paroda yra sukomplektuota iš Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus rinkinių. Iki XIX amžiaus II-osios pusės itin meniški dirbiniai buvo gaminami tik didžiųjų Europos valstybių monarchų ir aristokratų dvarams. Viduriniojo luomo poreikius tenkino amatininkai. Čia susipažinsite su porceliano gamybos istorija, jo raida Europoje, garsių Meiseno, Sevro, Rusijos ir kitų šalių porceliano manufaktūrų dirbiniais, su įvairiais meno stiliais, stiklo ir metalo gaminiais, baldais ir kitais meno kūriniais.

      Taikomosios dailės istorijos pavyzdžiai šioje parodoje eksponuojami Mykolo Žilinsko dailės galerijoje – viename iš Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus padalinių. Ši užsienio dailės rinkiniams skirta galerija Kaune buvo pastatyta 1989 metais ir pavadinta Žilinsko vardu, pagerbiant žymų lietuvių kolekcininką, mecenatą, buvusį Ministrų kabineto kanclerį ir labai sumanų verslininką. 1940 metais, Lietuvą okupavus sovietams, jis buvo priverstas emigruoti į vakarus. Gimtajam miestui Kaunui Mykolas Žilinskas padovanojo net 1685 kūrinius iš savo XVI–XX amžiaus Europos meno kolekcijos, surinktos gyvenant Vakarų Berlyne.

      Mykolo Žilinsko dailės galerijoje eksponuojami vertingiausi Žilinsko dovanoto rinkinio kūriniai ir muziejaus nuo 1921-ųjų metų kaupti Tolimųjų rytų, Senovės Egipto, Antikos, Europos meno turtai, kurie atkeliavo daugiausiai iš Lietuvos didikų dvarų kolekcijų, buvo įsigyti iš užsienio šalių parodų arba surinkti aistringų keliautojų ir kolekcininkų.

Parodos objektai

   
  • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
  • Įrašų skaičius puslapyje:
  • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.