• Holokaustas Lietuvoje

        Holokaustas Lietuvoje

      Ši Holokausto istorijai Lietuvoje skirta paroda trumpai supažindina su kadaise gausios Lietuvos tautinės bendrijos – žydų – istorija bei kultūra ir išsamiai pristato jos sunaikinimą Antrojo pasaulinio karo metais. Paroda parengta Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinio, medinio „Žaliojo namelio“ Pamėnkalnio gatvėje, ekspozicijos pagrindu.
      Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus buvo įkurtas 1990 metais. Jo paskirtis – kaupti, saugoti, tirti ir eksponuoti Lietuvos žydų istorinį, materialinį ir dvasinį paveldą, tradicinio ir šiuolaikinio žydų meno objektus, su Holokaustu susijusius dokumentus ir daiktus. Pagrindinio muziejaus fondo rinkinius sudaro: istorinės reikšmės daiktiniai eksponatai, ritualinių apeigų reikmenys, rankraščiai, fotonuotraukos, vaizduojamoji ir dekoratyvinė dailė, Žako Lipšico memorialinis rinkinys ir Josifo Šapiro archyvas. Muziejui priklauso keletas padalinių: Tolerancijos centras, Panerių memorialinis muziejus, Druskininkų Žako Lipšico žydų muziejus, Istorinės ekspozicijos ir Holokausto ekspozicija.
      „Žaliame namelyje“ 1918 metais vyko pirmasis nelegalus, organizacinis Lietuvos komunistų suvažiavimas. Nuo 1968-ųjų iki 1990 metų čia veikė Revoliucijos muziejaus filialas, o po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1991-aisiais duris lankytojams atvėrė Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus. Čia tuo metu įrengta ekspozicija Holokausto tema buvo pirmoji tokios tematikos ekspozicija ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Jos rengėjai – tragišką istorijos laikotarpį išgyvenę žydai: Rachilė Margolis, Dmitrijus Gelpernas, Rocha Kostanian, Eugenija Biber, Genrichas Agranovskis ir Fania Brancovskaja.

Parodos objektai

   
  • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
  • Įrašų skaičius puslapyje:
  • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.